"Festival Sezonu Açıldı : Festival Makyajına Dair Herşey"

Festival Makyajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Burcu Türkmen Uslu

4/2/20232 min read

Festival Sezonu Açıldı...

Konserler, etkinlikler, partiler kısacası festival ortamında bulunacak olanlarınız varsa, kesinlikle eğlenceli bir görünüme sahip olmalısınız öncelikle! Bu yüzden festivale giderken farklı ve iddialı makyaj stilleri denemek istiyorsanız, şimdi tam sırası!

Püf Noktası: Makyajınız dayanıklı, festivale ayak uyduracak kadar renkli olmalı! Üstelik bu makyajı kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz.

festival deyince aklımıza Coachella, Coachella deyince tabii ki Glitterlar, taşlar, canlı ve parlak renkler de uygulanmış harika festival makyajları geliyor! Coachella Festivali her ne kadar binlerce kilometre uzakta gerçekleşse de, Instagram feedimiz sayesinde tüm festival trendlerine doyduk. Sonra da kolları sıvayıp, senin de bu bahar ve yaz aylarındaki festival makyajlarında ilham alman için, radarımıza takılan en güzel festival makyajlarını inceleyerek bir ilham panosu ve göz makyaı tasarladık.

Sezonun en çok ilgimi çeken trendi göz çevresi ve yüze yapıştırılan parlak taşlar oldu. hem minimal, hem de iddialı bir makyaj tasarlamak istedim. bu taşları kırtasiye gibi yerlerden temin edebilirsiniz. ben yapıştırıcı olarak DUO marka kirpik yapıştırıcısı kullandım oldukça dayanıklı. taşları farklı boyutlarda ve farklı renklerde kullanmaya özen gösterdim kirpik dibinden başlayarak eyeliner şeklinde tek tek taşları göz çevresine yapıştırdım. Taşları cımbız ile tutp yapıştırmak oldukça uğraştırıcı ve zor bu yüzden trendyoldan Balmumu taş tuttucu kalemlerden aldım daha sonra Sephora markasının Intense Ink Waterproof Liquid Eyeliner mavi renk olanı ile göz kapağının katlanma çizgisini üzerine şekilde ki gibi eyeliner uyguladım. ( bahsettiğim ürünlerin hepsine ulaşmak için üzerine tıklayın link bağlantıları ekledim.)

Ee ne de olsa festival makyajı tasarlıyoruz renk kullanmaktan ve parlamaktan korkmuyoruz.

kirpiklere bol maskara uygulayarak makyajı tamamladım.

Ten makyajınızda neme ve tere dayanıklı ürünler tercih etmenizi öneririm. eğer yağlı bir cildiniz varsa mutlaka makyajın altına baz kullanmalısınız ve pudra ile sabitlemelisiniz. Tasarladığım makyajı nasıl buldunuz? yorumlarınızı bekliyorum :)