"2023 Gelin Makyajı Trendleri"

DOĞAL GÖRÜNÜM, ÇEKİCİ BAKIŞLAR, IŞILTILI CİLT...

Burcu Türkmen Uslu

3/16/20234 min read

GELİN MAKYAJI

DOĞAL VE IŞILTILI GÖRÜNÜM İÇİN İPUÇLARI...

Gelin makyajı her zaman düğünün en önemli unsurlarından biri olmuştur ve 2023 yılı, trendleri takip eden gelinler için oldukça heyecan verici bir yıl olacak. Bu yılın gelin makyajı trendleri arasında, doğal ve hafif makyajlar öne çıkacak. Bu trendler, yüz hatlarını güçlendiren ve doğal güzellikleri vurgulayan minimalist yaklaşımlarla birleştirilecek. Ayrıca, ıslak görünümlü renkli ve dolgun dudaklar ve dumanlı gözler, 2023 gelin makyajı trendlerinde de etkili bir seçim olacak. Son olarak geçtiğimiz yıllarda yüze yapıştırılan taşlar bu yılda popülerliğini koruyor ve eğer farklı bir gelin olup dikkat çekmek istiyorsanız bu trend tam size göre!Her gelinin kendine özgü bir güzellik anlayışı olduğunu unutmayın ve trendlere uymak yerine kendinize özgü bir tarz yaratmak için cesur olun!

  1. Doğal Görünüm: Doğal makyaj trendi uzun bir süredir popülerliğini koruyor ve 2023 yılında da bu trend devam edecek gibi görünüyor. Daha doğal, hafif ve ışıltılı makyajlar öne çıkacak.

  2. Dumanlı Gözler: Dumanlı göz makyajı, birçok gelinin tercihi olmaya devam ediyor. Ancak 2023 yılında daha canlı ve pastel renklerin kullanılacağı bir dumanlı göz trendi görülebilir.

  3. Renkli ve Dolgun Dudaklar: 2023 yılında, daha cesur ve canlı renklerin kullanılacağı bir dudak trendi bekleniyor. Özellikle kırmızı, turuncu ve pembe tonları öne çıkabilir.

  4. Işıltılı Cilt: Aydınlatıcı kullanımı, gelin makyajında yine trend olmaya devam edecek. 2023 yılında da cildin daha ışıltılı, parlak ve nemli görünmesi hedefleniyor.

  5. Minimalist Aksesuarlar:Minimalist aksesuarlar, gelinlerin makyajını tamamlamak için tercih ettikleri parçalar arasında yer almaya devam edecek. Özellikle küçük ve zarif aksesuarlar, 2023 yılında daha çok görülebilir.

  1. Doğal Görünüm:

Doğal makyaj trendi, gelinlerin tercihi olmaya devam ediyor. Gelinler, daha hafif ve doğal görünen makyajlarla kendilerine özgünlük katıyorlar. Doğal makyaj, gelinlerin doğal güzelliklerini ön plana çıkarırken, hafif ışıltılarla ve nötr tonlarla cildin canlılığını korumasına yardımcı olur. Bu makyaj, gelinlerin güzel ve doğal bir görünüm elde etmelerine olanak tanır ve gün boyu kalıcılık sağlar. Her zaman söylediğim bir cümle vardır, Gelin makyajında, makyaj asla gelininönüne geçmemelidir. Düğününüze katılan misafirler sizi gördüklerinde “Ne kadar güzel bir makyaj yerine, Ne kadar güzel bir gelin “demeliler. Gelin makyajının sizi ve tarzınızı yansıtması, abartıdan uzak doğal güzelliğinizi vurgulaması en önemli noktadır.

  1. Dumanlı Gözler:

Dumanlı göz makyajı, gelin makyajında klasik bir görünüm sağlar ve popülerliği hiçbir dönem geçmez. Ama gelin makyajında tercih edeceğiniz bu makyaj stili için birkaç önemli detay vardır. Gelinler, daha canlı ve pastel tonları veya bronz, kahve tonlarında renklerin kullanıldığı bir dumanlı göz makyajını tercih etmeli, siyah ve çok koyu renkli farlardan kaçınmalıdırlar.Pastel tonlarda farlar seçmeli ve göz pınarlarını mutlaka aydınlatmalıdırlar böylece daha modern bir görünüm elde edebilirler. Bu trend, gelinlerin kişisel stillerini yansıtmalarına olanak tanırken, hafif bir dumanlı görünümle de doğal bir etki yaratabilir. Bakışları oldukça etkileyici bir görünüme kavuşturmanın en kolay yolu “smokeyeye” makyajladır.

  1. Nemli ve Dolgun Dudaklar:

Kimse gelin olduğu gün kurumuş dudak görüntüsüyle dolaşmak istemez. Bu sene mat rujların yerini saten yapılı rujlar ve lip gloslar alıyor. Nude tonlarda dudak kalemi ile belirgin hatlar çizilmiş ve üzerine aynı tonlarda ince yapılı bir ruj uygulaması ve son dokunuş olarak lip glos uygulaması ile olduğunda daha dolgun dudak görüntüsü elde etmek mümkün. Ayrıca renkli dudaklar da bu senenin gelin makyajlarında cesur seçimler olarak karşımıza çıkacak. Kırmızı, turuncu ve pembe tonları, gelinlerin dudaklarına canlılık katarak, daha ışıltılı bir görünüm sağlar. Bu trend, gelinlerin güçlü ve cesur bir ifade yakalamalarına yardımcı olurken, dudakların hacimli görünmesine de olanak tanır.

  1. Işıltılı Cilt:

Gelin makyajında ışıltılı bir cilt her zaman trend olmaya devam ediyor ve aydınlatıcı kullanımı bu trendi destekleyen en önemli unsurlardan biridir. Aydınlatıcılar, cildin daha canlı, parlak ve nemli görünmesini sağlayarak, gelinlerin güzel bir ışıltıya kavuşmasına yardımcı olur. Bu yılın trendleri arasında, doğal bir makyajla birleştirilen ışıltılı ciltler öne çıkıyor. Bu trend, gelinlerin daha genç, sağlıklı ve ışıltılı bir görünüm elde etmelerine yardımcı olur.

Ayrıca 2023 yılında en çok öne çıkan trendler arasında, krem yapılı kontür ve allık ürünleri yer alıyor. Toz yapılı pudra ürünler yerine, krem veya likit yapıdaki ürünler çok daha doğal ve parlak bir cilt görünümü sağlıyor. Bu tarz ürünler, cildin doğal yapısını koruyarak, makyajın cildinize daha doğal bir şekilde karışmasını sağlıyor. Kalın ve mat ürünlerden kaçınmak da son derece önemlidir. Aksi halde, makyajın cildinizde ağırlaşmasına ve dayanıklılığını kaybetmesine sebep olabilir. Bunun yerine, cildinizi nemlendiren, hafif bir fondöten tercih edebilirsiniz.

Son olarak yüze yapıştırılan parlak taşlar veya göz makyajında tercih edebileceğiniz glitter farların geçtiğimiz dönemde popülerliği artmaya başlamıştı.Bu yılda popülerliğini sürdürmeye devam edecek. İddialı ve cesur görünmeyi seven gelinlerdenseniz bu trend tam size göre!

  1. Minimalist Aksesuarlar:

Minimalist aksesuarlar, gelin makyajında sadelik ve zarafet sağlar. Küçük ve zarif aksesuarlar, gelinlerin makyajını tamamlarken, dikkati detaylara çeker. Bu trend, gelinlerin kişisel stillerine uygun olarak seçtikleri aksesuarlarla, daha sofistike bir görünüm elde etmelerine yardımcı olur.

Umarım bu açıklamalar size yardımcı olmuştur. Eğer daha fazla detay veya örnek isterseniz, lütfen bana mesaj gönderin.