PARILTINIZI GÖSTERİN!

Glitter ile Kendinizi Nasıl İfade Edersiniz?

Burcu Türkmen Uslu

3/16/20232 min read

Glitter, Işıltılı ve parlak pigmentlere verilen isimdir. Parlak ve ışıltılı birçok şey birkaç dönemdir vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Glitter Makyaj diğer adıyla aydınlık ve ışıltılı makyaj, güzellik trendlerinin yeniden maksimalizm havasına girdiğinin güzel bir kanıtı. Son birkaç yıldır sim ve ışıltı trendi moda dünyasının yanında kozmetik dünyasını da etkisi altına almayı başardı. Parlak ve ışıl ışıl bir efekt ile son derece çekici ve göz alıcı görünmek mümkün. Glitter makyajını doğru bir şekilde uygulayarak ortamın yıldızı olabilirsiniz.

SEZONUN TRENDİ GLİTTER !

Glitter makyajı nasıl uygulanır?

Glitter makyajını uygulamak için öncelikle cildinizi aydınlık ve pürüzsüz bir hale getirmelisiniz. Dikkat çeken bir makyaj olan glitter makyajın öncesinde makyaj bazı uygulayarak cildinizdeki renk dengesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında göz altlarının daha aydınlık görünmesi için kapatıcı uygulayarak ışıltılı makyajınızın daha dikkat çekici hale gelmesin yardım edebilirsiniz. Glitter makyajının en önemli aşaması göz makyajı. Islak görünümlü likit farlar ve metalik tonlardaki farlar glitter makyajın olmazsa olmazı. Ben bu makyajda Huda Beauty Mercury Retrograde Eyeshadow Palette ürününü kullandım. Bu renkleri gözünüzün üstüne dilediğiniz gibi uygulayabilirsiniz. Benim kullandığım renkler sırasıyla (galaxy, utopia, libra, nebula, haze). Göz makyajına parlak bir göz kalemi ile daha çekici bir görünüm kazandırabilir veya glitter makyaja çok yakışan koyu renk rimeliniz ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.Doğal tonlarda yoğun olarak sürülmüş bir allık ile parlak yanaklarınıza son dokunuşu yaparken, ışıltılı bir parlatıcı ile dudaklarınızı çerçeveleyebilir ve bu göz alıcı görünümü sonlandırabilirsiniz. Glitter makyaj gösterişli ve iddialı bir makyaj tekniği olduğu için parti ve festivallerde harika bir seçim olabilir.

siz de trendleri kendinize uygulamak istiyorsanız ilham alabileceğiniz görseller bularak öncesinde bir ilham panosu (moodboard) hazırlayabilirsiniz. görsel algınız gözünüzün önünde bir makyaj tasarımı canlanmasına yardımcı olacaktır. böylelikle trendleri kendi tarzınıza uyarlayabilecek makyajlar tasarlayabilirsiniz.

deniz kızı ve inci parlaklığından ilham alarak Glitter trendine örnek tasarladığım moodboard (ilham panosu) ve göz makyajı..